Siyah Noktaları Temizlemenin 2 Kesin ve Kolay Yolu

0 10

Siyah noktalar hastalık ya da ciddi bir durum değildir. Genellikle kötü görünmesinden başka herhangi kötü bir durum arz etmezler. Çok güzel görünmediği bir gerçek. Aşağıdaki 3 yol size organik olarak siyah noktalardan kurtulmanızda rehber olacak.

1. Çözüm.

1. Bal
2. Limon suyu
3. Elma Suyu

İlk olarak yüzünüzü sabunla güzelce temizleyin ve sıcak suya batırılmış bir havluyu yavaşça yüzünüze temas ettirin.Bu yöntem ile gözenekleriniz açılacak ve yumuşayacaktır.  Yukarıda belirttiğimiz karışımı kullanmadığınız bir diş fırçası ile siyah noktalarınızın olduğu yere uygulayın ve 20 dakika bekleyin. Bu süreç sonrasında yüzünüzü bol su ile yıkayın. Siyah noktalarınızın gittiğini göreceksiniz.

2. Çözüm.

1. Badem (Badem cildinizde bulunan ölü hücreleri canlandırmak için kullanılır.)
2. Bal

Bademleri mixerde neredeyse toz haline gelecek kadar çekin sonrasında bal ile karıştırıp siyah noktalarınız bulunduğu yere uygulayın ve yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yapın. Yaklaşık 5 dakika kadar yüzünüzde bekletin ve sonra masajı tekrarlayın.Sonrasında ise soğuk su ile iyice durulayın. Badem ve bal cildinizi beslerken hem de siyah noktalarınız temizlenmesine yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.